Angielski Online


Strony związane z hasłem 'dekoder telewizji cyfrowej':

  • Dekoder cyfrowej telewizji »

    Większość znawców przepowiada szeroki rozwój telewizji cyfrowej na świecie, w tym także w naszym kraju. Cyfrowa transmisja daje nieporównanie więcej możliwości, niż transmisja analogowa. Po pierwsze jakość obrazu i dźwięku będzie dużo lepsza, co bardzo polepszy komfort oglądania. Oprócz tego jest możliwość włączania dodatkowych ścieżek dźwiękowych, usług związanych z nagrywaniem, stopowaniem i przewijaniem audycji a także usługi VOD, czyli odbierania konkretnych audycji na życzenie. Z biegiem czasu będziemy mieli sposobność brania udziału na żywo w programach interaktywnych co zupełnie zmieni sposób korzystania z programu telewizyjnego.
    W celu korzystania z dobrodziejstw telewizji cyfrowej w Polsce wystarcza zwykła antena, jaka była wykorzystywana do tej pory, ale nie wystarcza już niestety zwykły, stary telewizor. Potrzebny jest przynajmniej dekoder dvbt, który zdekoduje odebrany sygnał i przekaże go do odbiornika telewizyjnego. Wszystkie dziś dostępne w handlu telewizory mają już dekoder wbudowany, a więc antenę dołączamy bezpośrednio do odbiornika. Daje to także tą możliwość, że nie trzeba używać dodatkowego pilota do przełączania programów w dekoderze, gdyż stary telewizor pełni wtedy wyłącznie funkcję wyświetlacza.
    Wraz z upowszechnieniem się cyfrowej telewizji pojawia się w sprzedaży duża ilość dekoderów, począwszy od egzemplarzy bardzo prostych i tanich po bardzo skomplikowane. Te najprostsze dają możliwość jedynie na zaprogramowanie oglądanych programów. Te bardziej zaawansowane dają możliwość zmiany jakości przekazu, włączania dodatkowej ścieżki dźwiękowej, stopowania, przesuwania i rejestracji audycji, oraz przeglądania na ekranie telewizora programy telewizyjnego. Jeszcze bardziej zaawansowane modele umożliwiają jednoczesne oglądanie kilku kanałów w małych okienkach oraz umożliwiają podłączenie do internetu.

    Data dodania: 16 02 2012 · szczegóły wpisu »